Komentáře k zápasům

U18 - (Mo)mentální výpadek?

16.10.2009
autor: Jaroslav Stollín

Nedělní utkání s Kolínem pak bylo sehráno ve stejném duchu jako to sobotní, kdy jsme se skoro po celý zápas nebyli schopni vážněji prosadit a trápili jsme se. Nebýt posledních závěrečných minut a výborného výkonu Buluška a Šouli  mohli jsme se ocitnout na poli poražených.  Ve fyzické přípravě týmu problém není, utkání jsme schopni uběhat celkem obstojně. To co nám dělalo velké problémy byla obrana overplay a hlavně vykrývání hráčů bez míče.  V útočné fázi pak bychom potřebovali více nebojácných zakončení 1-1, přesnější mušku zvláště pak z perimetru,  méně ztrát a více se sehrát a najít optimální hráčské sestavy, kde by se hráči herně doplňovali a nepletli se na stejných postech. Celkově naše snažení postrádá herní projev na kterém bychom mohli postavit filozofii týmu. Tým je plný herně velmi slušných krajánků a asi musíme ještě chvíli počkat, než si to lidově řečeno “sedne”.

Jednotlivě je pak za oba dny potřeba pochválit oba bodaře Jirku Šoulu a Luboše Buluška, nebojácného nájezdníka Kubu Černíka  a za práci pod gólem Michala Welsche.

SOKOL HRADEC KRÁLOVÉ 2 : AŠ MLADÁ BOLESLAV  66 : 83 (13:20,11:27,19:19,23:17)

(Bulušek 19, šoula 16,Černík 10, Březina 8, Karas 4, Hlaváček 3, Welsch, Hátle a šejvl po 2)

SOKOL HRADEC KRÁLOVÉ 2 : BC KOLÍN  84 : 74  (18:16,20:17,17:22,29:19)

(Šoula 25, Bulušek 20, Welsch a Černík po 11, Hátle 9, Karas 4, Šejvl a Ledvinka po 2)

U18, silný dvanáctiválec potřebuje doladit

8.10.2009

Ještě se vracíme ke dvěma ligovým utkáním U18 ve Valašském Meziříčí a v Brně Šlapanicích, které odehráli svěřenci Karla Adamce předminulou sobotu a neděli.

Masívní porce tréninkových jednotek a soustředění v Mladých Bukách byly hned od začátku našeho prvního ligového utkání ve ValMezu na nasazení našich hráčů znát. Zisky z agresivní obrany a důrazného doskakování nesly své ovoce. Nicméně jedna položka v technickém zápisu Karla Adamce také pěkně narůstala a to nevynucené ztráty. Hoši se prostě neviděli a neslyšeli. Krom tohoto handicapu, který je důsledkem nesehrání ani jednoho přátelského utkání v nové formaci, nás také trápila nízká úspěšnost střelby a to na všech postech. I když jsme prakticky celé utkání vedli nedokázali jsme se od soupeře výrazněji vzdálit do klidných vod dvacetibodového vedení. A tak se tedy stalo to, co jsme si nechtěli vůbec připustit. Soupeř  přesto, že se mu vyfaulovali klíčoví hráči ucítil šanci a stav v posledních minutách otočil. Za posledních deset minut jsme měli nejhorší procento úspěšnosti střelby.  Jak již bylo napsáno v nadpisu, hlavní měrou na neúspěšném vystoupení ve Valašském Meziříčí se podepsala naše nesehranost. Zato nedělní utkání se soupeřem ze Šlapanic bylo satisfakcí za sobotní nezdar. Již při rozcvičování byl znát značný rozdíl ve fyzické vyspělosti obou mužstev, kdy snad Pepa Karas by mohl mezi urostle “muže” z Brna zapadnout. Hned v prvních minutách utkání se do nás domácí pustili jako do festuňku jako by chtěli mač rozhodnout hned v prvních minutách. Jenže. . . . to my do nich taky. Takže po deseti minutách hry to bylo o tři ve prospěch domácích. Domácí pak ještě více přitlačili a po opět námi neúspěšně prostřílené čtvrtce se šlo do šaten se stavem +15 bodů pro Šlapanice. Neměli jsme co ztratit, takže jsme přešli po poločase na zónpres od poloviny a soupeř se doslova a do písmene vysypal. Vypichování přihrávek a rychlé brejky ó jaká to voda na náš mlýn. Po třetí čtvrtce -3 body. Když jsme potom v posledních deseti minutách zlepšili i střelbu z pole na vítězství bylo zaděláno. V závěrečných minutách dějství jsme díky taktické hře Luboše Buluška a Honzy Hátleho hru podrželi a ač soupeř mohutně a bojovně zabral cenné vítězství jsme si již nenechali sebrat. Šlapanice budou velmi těžká štace pro každý mančaft a nejenom u nich doma. My pak musíme  hlavně sehrát tým. Je však velice příjemné konstatovat, že i bez tak silných opor jako jsou Doležal, Černík, Flégl a Dušek vezeme z Moravy plusové skóre.

SBK VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ : SOKOL PP HRADEC KRÁLOVÉ 2  67:65  (14:18,18:19,16:21,19:7)

(Welsch 11, Šejvl 10, karas 9, Šafář 8, Bulušek a Šoula 7, Kulhánek 5, Březina a Hlaváček 3, Hátle 2)

SOKOL ŠLAPANICE : SOKOL PP HRADEC KRÁLOVÉ 2  70:74  (22:19,23:11,12:24,13:20)

(Šoula 14, Karas a Kulhánek 10, Bulušek a Hátle 9, Březina 8, Welsch 6, Šejvl 4, Hlaváček a šafář 2)

Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek